Par mums

Takšu audzētava ''Creme de la Creme''

Īpašniece - Baiba Nummure

Organizācijas: Ogres kinoloģiskais klubs/LKF/FCI

 

Ar aspalvaino takšu audzēšanu nodarbojos kopš 2000. gada, kad Latvijā ievedu  pirmo asspalvaino miniatūro takšu kucīti Roziju, jeb īstajā vārdā – Ambrozja Santana (LV, LTU, EST, BALT, INT Ch; 4xCACIB, 1. pakāpes darba diploms asins pēdās, 2. pakāpes darba diploms mākslīgajās alās uz jenotu). 

  Latvijā reti kurš pazina šo takšu šķirni. Satiekot mūs uz ielas, ziņkārīgākie nāca klāt un jautāja kas tā par šķirni, un bija ļoti pārsteigti uzzinot, ka tas ir taksis. Asspalvainie takši ir ļoti populāri Eiropā, sevišķi Vācijā, Čehijā, Skandināvijas valstīs. Tie ir gan labi kompanjoni, gan nenogurdināmi medībās. Vairākās Eiropas valstīs asspalvaino takšu populācija ir krietni vien lielāka par garspalvainajiem un īsspalvainajiem takšiem. Miniatūrajam taksim, neskatoties uz mazo izmēru, piemīt liela suņa drosme un izveicība.

  Šo gadu laikā Rozija ir dāvājusi krietnu pulciņu bērnu (mazbērnu un mazmazbērnu) kuri gūst lieliskus panākumus izstādēs.

  2005. gadā audzētavā piedzima pirmais asspalvaino standarta takšu metiens. Asspalvainie standarta takši aizvien lielāku popularitāti Latvijā iegūst tieši kā izcili medību suņi. 

  Šo gadu laikā ir izveidojusies lieliska sadarbība ar daudzām Eiropas un Krievijas audzētavām.  

  Mūsu audzētava ir kļuvusi slavena tieši ar rudajiem asspalvainajiem miniatūrajiem takšiem. Bet no audzētavas ir nākuši arī lieliski suņi klasiskās meža cūkas krāsā.

  Latvijā šī šķirne kļūst aizvien populārāka. Jau daudz vairāk cilvēku, pienākot klāt, atpazīst taksi, daudzi pat zina teikt, ka tas ir asspalvainais taksis. 

  Jācer, ka drīz arī Latvijā asspalvainais taksis kļūs tik pat populārs kā savā dzimtenē Vācijā!  

 

  Būšu priecīga sniegt atbildes uz visiem Jūsu jautājumiem saistībā ar šķirni, to kopšanu un audzēšanu, kā arī par kucēnu iegādi Latvijā un ārpus tās.Par mums presē/televīzijā

Žurnāls ''Amber dog''

Raidījums ''Mans mīļais draugs''

http://www.youtube.com/watch?v=790YJTwDRi4

2002.gads - pirmais metiens, raksts laikrakstā ''Diena''

http://www.diena.lv/arhivs/suns-pilsetniekiem-11517998
free counters