Par suņa ēdināšanu

Ar kādu barību taksi labāk barot un kā orientēties plašajā barības klāstā?

 

Iegādājoties kucēnu, ieteicams pievērst lielu uzmanību tam kā audzētājs tos baro. Kucēnus nepieciešams barot ar pilnvērtīgu mājās gatavotu barību vai arī augstas kvalitātes, kucēniem paredzēto, sauso barību. No barības, lielā mērā, ir atkarīgs tas, kā kucēns augs un attīstīsies. Nekautrējieties pajautāt arī to kā tika barota kuce grūsnības un zīdīšanas periodos.

Ar ko barot kucēnu kad esat to atveduši uz mājām? Labs audzētājs Jums iedos līdzi barību pirmajām dienām, kā arī pastāstīs kā un cik bieži barot, kādu barību izvēlēties. Nav ieteicams strauji mainīt barības veidu vai ražotājfirmu. Pārejai no vienas barības uz citu ir jābūt pakāpeniskai.

Ar ko barības atšķiras un kā neapjukt lielajā barību klāstā?

   Jūs variet izvēlēties barību gatavot paši. Šādi gatavota barība ir augstas kvalitātes, bet tai ir arī daudz mīnusu: tā ir dārga(jo jāizvēlas augstvērtīgi produkti), prasa laiku sagatavošanai, ir ļoti grūti sabalansēt vajadzīgās uzturvielas (nezinātājam tas ir praktiski neiespējami). Daudzi uzskata, ka sunim pietiek ar putru un kauliņu, bet tā nebūt nav! Tādā veidā suns nevar uzņemt nepieciešamās olbaltumvielas, ogļhidrātus, taukus, minerālvielas un vitamīnus.

   Jūs variet izvēlēties gatavās rūpnieciskās barības. Šīs barības ir sabalansētas. Daudzi ražotāji izgatavo barības kas tiek iedalītas pēc suņu augumiem (maziem, vidējiem, lieliem, gigantiskajiem suņiem). Ir arī tādi ražotāji, kas sāk pievērsties dažādām suņu šķirnēm.

Kur un kā iegādāties rūpnieciski ražotu barību?

Profesionāļi Jums nekad neieteiks barību pirkt lielveikalos. Kāpēc? Tāpēc, ka tur pārsvarā tiek tirgota zemas kvalitātes barība(Economy) kuras pagatavošanai tiek izmantotas lētas, nekvalitatīvas izejvielas. Šāda barība ir slikti sagremojama, ar zemu enerģētisko vērtību.

Augstas kvalitātes (premium, super premium, performance) barību Jūs varēsiet iegādāties speciālajos ZOO veikalos vai veterinārajās aptiekās. Speciālisti neiesaka nepārtraukti mainīt sausās barības ražotājfirmas. Izvēlieties vienu firmu, kuras klāsts Jūs apmierina, mainot barību atkarībā no suņa vecuma (kucēnu, junioru, pieaugušo, veterānu, vieglā, veterinārā) un kondīcijas. Ja tomēr nolemjat barības ražotāju nomainīt, dariet to pakāpeniski, iesākumā piejaucot jauno barību vecajai.

Ja Jūs izvēlaties suni barot ar rūpnieciski ražotu barību, tas nenozīmē, ka sunim papildus nevar dot dabīgo barību – gaļu, subproduktus, skābpiena produktus, dārzeņus. Sunim, tāpat kā cilvēkam, apnīk vienveidība un reizēm rodas vēlme panašķoties. Tikai jāatceras – piedomāsim pie tā kādu barību, cik daudz un kad mēs sunim dodam! Mīlēt suni nenozīmē to visu laiku lutināt, pārbarot u.tml. Mīlēt suni, nozīmē piedomāt pie tā lai suns justos labi, lai tas vienmēr būtu labā formā, dzīvespriecīgs un vesels!

    

free counters